MKB Webpresence
|
|
Blog, Fotostudio XL, Publicaties
Van de week mocht ik een mevrouw fotograferen die al de respectabele leeftijd heeft bereikt van 85 jaar. Een vlotte oma die nog fietst en boven in nog alles nog prima op een rij. Ze stond alleen nooit goed op een foto en dat vond ze vreselijk. Tja mocht er wat gebeuren dan hebben ze niet eens een mooie foto van me!
Dus een afspraak gemaakt in de studio en heerlijk zitten kletsen over het leven, haar inmiddels 15 jaar geleden overleden man, hun kinderen en klein kinderen. Het is een trotse oma die heel vrolijk in het leven staat. Toen aan de slag. Eerst een paar proef foto’s maar we waren beide niet gelijk tevreden. Dus een andere aanpak met een andere achtergrond. Deze keer goed passend bij haar blouse waar ze ook zo blij mee was. We selecteerde de beste foto en die heb ik direct een aantal keer afgedrukt.
Ze was zo blij met de foto en vond de afgesproken vergoeding blijkbaar niet voldoende. Vandaag kwam ze nog even langs voor een fles wijn een een doos chocolade. Voor mij een ultieme combinatie;-)!

De foto staat nu te pronken bij haar familie en straks, als er wat gebeurt, is het “de foto” bij haar uitvaart. We hebben afgesproken dat dat nog heel lang duurt.
Blog, Fotostudio XL, Geen onderdeel van een categorie, Publicaties
Regelmatig word ik gebeld met de vraag of ik pasfoto’s maak. Zeker dat kan ook bij FotoStudio XL maak hiervoor wel even een afspraak.
Maar vaak wordt met deze pasfoto een zakelijke profielfoto bedoeld. Ik vraag dan ook meestal of dat deze pasfoto voor een reisdocument bedoeld is;-)
Voor een profielfoto voor op sociale media kom je ook naar FotoStudio XL. Wij weten exact aan welke eisen die moet voldoen. Een profiel foto is zoveel meer dan een pasfoto. Deze moet in één oog opslag jouw sterkte punten van jouw identiteit weergeven. Wat moet jouw profielfoto uitstralen? Dat is meestal mijn eerste vraag als je binnenkomt. Wie ben je en waar sta je voor?
Een zakelijke profielfoto kan stak/serieus zijn, maar ook toegankelijk, of ben jij een vrolijke persoonlijkheid? Zonder al te losbandig of bourgondisch over te komen natuurlijk? Dat zijn natuurlijk nog al verschillen. Ben je bankdirecteur, boekhouder of advocaat, dan vraagt dat om een andere uitstraling dan bij een creatief beroep zoals vormgever, horeca medewerker of sales manager. Je begrijpt de kenmerken van een profielfoto gaan verder dan bij een pasfoto. Daar zijn alleen de uiterlijke kenmerken van belang voor herkenning en moeten alle emoties even worden uitgezet. Bij een profielfoto moeten die emoties juist even aan, of in ieder geval de juiste emoties erg van belang.
Maak nu een afspraak om jouw professionele uitstraling goed te laten fotograferen!
Blog, Fotostudio XL, Publicaties
[et_pb_section admin_label=”section”][et_pb_row admin_label=”row”][et_pb_column type=”1_2″][et_pb_image admin_label=”Afbeelding” src=”http://www.fotostudioxl.nl/wp-content/uploads/2017/01/20170106_JvBMH9A6005-Edit.jpg” show_in_lightbox=”off” url_new_window=”off” use_overlay=”off” animation=”left” sticky=”off” align=”left” force_fullwidth=”off” always_center_on_mobile=”on” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”] [/et_pb_image][/et_pb_column][et_pb_column type=”1_2″][et_pb_text admin_label=”Tekst” background_layout=”light” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]
Dat een profielfoto geen pasfoto is weten we wel, want wie is er nu blij met zijn foto op rijbewijs en of paspoort? Zonder foto geen goed profiel op sociale media. Een profielfoto is onmisbaar en straal jij wel uit wie jij werkelijk bent? Hierbij enkele tips en ticks voor een goede profielfoto.
Er mag een verschil zijn met welke foto je op Facebook of Instagram bent of welke foto je gebruikt op LinkedIn. Realiseer je alleen wel dat een toekomstige werkgever jou wellicht het eerste contact moment heeft met jouw profielfoto. Die eerste indruk kun je maar één keer maken.
[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][et_pb_row admin_label=”Rij”][et_pb_column type=”1_2″][et_pb_text admin_label=”Tekst” background_layout=”light” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]
Een goede profielfoto voldoet volgens mij aan de volgende criteria:
[/et_pb_text][et_pb_button admin_label=”Knop” button_url=”http://www.fotostudioxl.nl/fotoshoots/zakelijke-profielfoto/” url_new_window=”off” button_text=”Maak online een afspraak om jouw profielfoto te maken” button_alignment=”center” background_layout=”light” custom_button=”off” button_letter_spacing=”0″ button_use_icon=”default” button_icon_placement=”right” button_on_hover=”on” button_letter_spacing_hover=”0″] [/et_pb_button][/et_pb_column][et_pb_column type=”1_2″][et_pb_image admin_label=”Afbeelding” src=”http://www.fotostudioxl.nl/wp-content/uploads/2017/01/20170106_JvBMH9A5997-Edit-Edit.jpg” show_in_lightbox=”off” url_new_window=”off” use_overlay=”off” animation=”right” sticky=”off” align=”left” force_fullwidth=”off” always_center_on_mobile=”on” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”] [/et_pb_image][/et_pb_column][/et_pb_row][et_pb_row admin_label=”Rij”][et_pb_column type=”1_2″][et_pb_image admin_label=”Afbeelding” src=”http://www.fotostudioxl.nl/wp-content/uploads/2017/01/20170106_JvBMH9A6019-Edit.jpg” show_in_lightbox=”off” url_new_window=”off” use_overlay=”off” animation=”left” sticky=”off” align=”left” force_fullwidth=”off” always_center_on_mobile=”on” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”] [/et_pb_image][/et_pb_column][et_pb_column type=”1_2″][et_pb_text admin_label=”Tekst” background_layout=”light” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]
Zorg voor representatieve kleding. “better overdressed than underdressed”. Natuurlijk verschilt het welk beroep je hebt. Voor een advocaat gelden andere regels dan een helpdesk medewerker van een online store. Dat je er verzorgd uit ziet is misschien een open deur, maar let er eens op hoe sommige online er bij lopen. Bovendien is dit een regel die je makkelijk kunt invullen.
Dit lijkt simpel en is het soms niet. Veel mensen hebben een bepaalde vorm van camera vrees en zouden het liefst weg kijken. Dat kan best creatief zijn, maar als mensen jou ontmoeten is het plezierig als jij ze ook aankijkt. Anders lijkt het er op dat je de kijker niet serieus neemt.
Je kunt natuurlijk een oude vakantie foto uitknippen en gebruiken, een selfie maken met je mobiele telefoon…. Of je maakt een afspraak maken voor een zakelijk profielfoto sessie.
[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][et_pb_row admin_label=”Rij”][et_pb_column type=”1_4″][et_pb_image admin_label=”Afbeelding” src=”http://www.fotostudioxl.nl/wp-content/uploads/2017/01/20170106_JvBMH9A6001-Edit.jpg” show_in_lightbox=”off” url_new_window=”off” use_overlay=”off” animation=”left” sticky=”off” align=”left” max_width=”200px” force_fullwidth=”off” always_center_on_mobile=”on” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”] [/et_pb_image][/et_pb_column][et_pb_column type=”1_2″][et_pb_button admin_label=”Knop” button_url=”http://www.fotostudioxl.nl/fotoshoots/zakelijke-profielfoto/” url_new_window=”off” button_text=”Maak online een afspraak om jouw profielfoto te maken” button_alignment=”center” background_layout=”light” custom_button=”off” button_letter_spacing=”0″ button_use_icon=”default” button_icon_placement=”right” button_on_hover=”on” button_letter_spacing_hover=”0″] [/et_pb_button][/et_pb_column][et_pb_column type=”1_4″][et_pb_image admin_label=”Afbeelding” src=”http://www.fotostudioxl.nl/wp-content/uploads/2017/01/20170106_JvBMH9A6027-Edit.jpg” show_in_lightbox=”off” url_new_window=”off” use_overlay=”off” animation=”right” sticky=”off” align=”left” max_width=”200px” force_fullwidth=”off” always_center_on_mobile=”on” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”] [/et_pb_image][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

